Iława

Dotarliśmy do Iławy!

Po drodze, na Kanale Elbląskim, mogliśmy na własne oczy zobaczyć jedyne działające pochylnie na świecie! Tym sposobem wypłynęliśmy wreszcie w piękną krainę Warmii i Mazur, jednego z partnerow naszego projektu.

Zobaczcie piękne zdjęcia z naszej przeprawy.

Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo, zbiornik wodny i przyroda
Może być zdjęciem przedstawiającym przyroda i zbiornik wodny
Może być zdjęciem przedstawiającym zbiornik wodny
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Bałtyk zdobyty!

Wreszcie możemy powiedzieć, że zdobyliśmy Bałtyk! Weszliśmy do każdego, nawet najmniejszego portu na naszym pięknym wybrzeżu i zatoce.Wkrótce kolejna grupa studentów zaczyna podróż w kierunku Elbląga.

Wybrzeże

28 czerwca bladym świtem, bo przed 4 rano, wyruszyliśmy w morską podróż z Dziwnowa. Płynęliśmy przez Mrzeżyno i Dźwirzyno w przepięknej pogodzie, aż w końcu po krótkim pit-stopie w Darłowie dotarliśmy do Kołobrzegu, gdzie powitała nas łódź wikingów! Po 2 nad ranem dopłynęliśmy do Ustki, którą podziwialiśmy skąpaną nocnym, miejskim światłem. Na zdjęciach możecie zobaczyć zdjęcia z tej długiej przeprawy.

Dziwnów, godzina 3:45
Pit – stop w Darłowie
Kołobrzeg, łódź wikingów
Ustka

Dziwnowo

W niedzielę 27 czerwca zacumowaliśmy w Dziwnowie i rozpoczęliśmy przygotowania do przepłynięcia wzdłuż wybrzeża.

Przyszedł zatem czas na podsumowanie pierwszego etapu naszego rejsu!

Do tej pory pokonaliśmy około 1100 km realizując planowane badania i promując ekologiczną turystykę i napęd elektryczny.

Maksymalna zaobserwowana dzienna produkcja energii z paneli PV to 4,37 kW, a zużycie prądu przy ekonomicznej prędkości wynosi jedynie 1,2 kW.

Dziękujemy partnerom, dzięki którym możemy realizować nasz projekt. W szczególności wielkie ukłony dla: Enea, Powiat Raciborski, Kraina Górnej Odry, Gliwice, KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości, Województwo Lubuskie, Warmia i Mazury, Wody Polskie, Festiwal Górnej Odry, Sezam, Częstochowska Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, JBGPV – Producent modułów fotowoltaicznych, Net Marine Sp z oo.

i wszystkich wspaniałych ludzi, którzy nam pomagali.

Optymalizacja

Korzystając z zaplecza technicznego Net Marine Sp z oo – dużej grupy z branży shippingowej, mającej ogromne doświadczenie w serwisach, modernizacjach i generalnych remontach nieco większych statków – testowaliśmy różne ustawienia naszego napędu, starając się dobrać optymalne przełożenia dla wykorzystania mocy silnika elektrycznego. W czasie 3 dniowej przerwy technicznej mogliśmy również określić stopień zużycia wału po pokonaniu 850 km po Odrze i Zalewie Szczecińskim.

Serdecznie dziękujemy Net Marine za zaangażowanie i gościnność, a także pełen profesjonalizm!

Police

Jednym z wielu celów naszego rejsu jest promowanie ekologii. Ponieważ nasza inicjatywa jest kierowana do wszystkich, w Policach mieliśmy na łodzi bardzo ważnych gości!

W ramach edukacji ekologicznej prowadzimy zajęcia dla dzieci. Dajemy im także okazję zasiąść za sterem, co jest dla nich niesamowitym przeżyciem. Tym razem spotkaliśmy się z uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

Morze!

Piątek 28.05

Wreszcie dotarliśmy nad morze! Trafiliśmy akurat na piękna pogodę, z której udało nam się trochę skorzystać.

Zakątek wodny

Dzisiaj w Szczecinie złapała nas burza, którą musieliśmy przeczekać. Tym sposobem trafiliśmy do uroczego miejsca.

Po trudach podróży zjedliśmy posiłek w Restauracja Na Starych Policach. Bardzo dziękujemy, było pysznie! 😋Jutro ruszamy dalej w drogę, miejmy nadzieję, że w końcu się rozpogodzi.

Kierunek Szczecin

Niedziela 23.05

Wczoraj zdobyliśmy Gryfino! Dziś rano zrobiliśmy szybką rozgrzewkę przed dalszym rejsem, by mimo kiepskiej pogody mieć dobrą energię na cały dzień.

Przed nami Szczecin!